Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 22 Αυγούστου η μουσική βραδιά που διοργάνωσε ο Δήμος Πλατανιά σε συνεργασία με τον Πολιτιστικό Σύλλογο Λουτρακίου στα πλαίσια των δράσεων για το Πολιτιστικό Καλοκαίρι 2018.
Ήταν ένα μουσικό ταξίδι στον ελληνικό κινηματογράφο με τους Συν-ωδή- πόρους, όπου οι παρευρισκόμενοι ανάμεσα του πολλοί επισκέπτες του τόπου μας αλλά και ξένοι , ξεσηκώθηκαν με τα μουσικά ακούσματα της εποχής εκείνης.
______ ________
Επίσης την Πέμπτη 23 Αυγούστου , ο Δήμος Πλατανιά σε συνεργασία με τους Τοπικούς Φορείς της ΤΚ Κυπάρισου, παρουσίασαν με ιδιαίτερη επιτυχία και με μεγάλη συμμετοχή κοινού, την θεατρική παράσταση “ Καλά Ύστερα” από τον Λαογραφικό Όμιλο Χανίων.,
________________________
Συνεχίζονται οι πολιτιστικές εκδηλώσεις που διοργανώνει ο Δήμος Πλατανιά , στα πλαίσια των δράσεων του για το Πολιτιστικό Καλοκαίρι 2018, πιο συγκεκριμένα:
Σήμερα Παρασκευή 24 Αυγούστου και ώρα 17:00μ.μ., το Σάββατο 25 και την Κυριακή 26 Αυγούστου και ώρα 11:00π.μ., έως και αργά το βράδυ, ο Δήμος Πλατανιά σε συνεργασία με το Πολιτιστικό Σύλλογο Βατολάκου, διοργανώνουν το φεστιβάλ «Βατόλακος- Περίπατος στην Τέχνη», στο Βατόλακο, (μονοπάτι Βαλσαμιώτη) .
Την Δευτέρα 27 Αυγούστου 2018 ώρα 21:00μ.μ. ,ο Δήμος Πλατανιά σε συνεργασία με το Σύλλογο Κυρίων Κολυμβαρίου, διοργανώνουν Μια Μουσική Βραδιά , Τραγουδώντας τα Κλασικά και αγαπημένα , με τους “ Καθ΄Ωδών”, στον αύλειο χώρο του Δημοτικού Ξενώνα ΔΙΚΤΥΝΑ στο Κολυμβάρι.
Την Τετάρτη 29 Αυγούστου 2018 ώρα 21:00μ.μ. ,ο Δήμος Πλατανιά σε συνεργασία με το Πολιτιστικό Σύλλογο Ταυρωνίτη, διοργανώνουν Ένα Μουσικό Ταξίδι στον Ελληνικό Κινηματογράφο με τους Συν-ωδή- πόρος, στην παραλία του Ταυρωνίτη
Για όλες τις παραπάνω δράσεις ,
η είσοδος θα είναι ελεύθερη για το κοινό.