Συναυλία Βυζαντινής Εκκλησιαστικής Μουσικής διοργανώνει το Σύγχρονο Ωδείο Κρήτης εορτάζοντας τη συμπλήρωση 20 χρόνων επιτυχούς και αδιάλειπτης λειτουργίας της Σχολής Βυζαντινής Μουσικής.
Συμμετέχει η Βυζαντινή Χορωδία του Ωδείου υπό την διεύθυνση του Ιωάννη Δαμαρλάκη ενώ για το έργο του Μ. Χατζημάρκου θα μιλήσει ο άρχων πρωτοψάλτης Γεώργιος Λαμπρόπουλος
Κυριακή 4 Μαρτίου ώρα 19.30 - Ιερός Ναός Αναλήψεως του Σωτήρος Ηρακλείου