Μια υπέροχη βραδιά είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν την Παρασκευή 21 Ιουλίου 2017 όσοι βρέθηκαν στο Πολιτιστικό Κέντρο της ΚΑΤΩ ΒΙΑΝΝΟΥ, παρά τον δυνατό αέρα που δεν σταμάτησε ούτε λεπτό .
Σύμφωνα με ανακοίνωση του Δήμου:
"Ο Νίκος Ανδρουλάκης φανταστικός όπως πάντα ερμήνευσε τραγούδια του Νίκου Ξυλούρη με τον δικό του μοναδικό τρόπο . Τη συναυλία παρακολούθησαν εκτός από τον Δήμαρχό Βιάννου κ. Παύλο Μπαριτάκη και οι πρώην Δήμαρχοι : Χερσονήσου κ.Ζαχαρίας Δοξαστάκης , Οροπεδίου Λασιθίου κ. Γιώργος Μηλιαράς και Καζαντζάκη κ. Ρούσος Κυπριωτάκης όπως και ο πρώην Υφυπουργός Μεταφορών και Επικοινωνιών κ. Μανόλης Στρατάκης. Η συναυλία αφιέρωμα στον Νίκο Ξυλούρη ήταν στις προγραμματισμένες εκδηλώσεις ΚΟΝΔΥΛΑΚΕΙΑ 2017 του Δήμου Βιάννου. Τ
έλος αξίζουν θερμά συγχαρητήρια στον Πρόεδρο και το Διοικητικό Συμβούλιο του Πολιτιστικού Συλλόγου Κάτω Βιάννου για την υπέροχη βραδιά την Φιλοξενία που προσέφερε".