Το Καλεσανό Παζάρι θα πραγματοποιηθεί σήμερα και αύριο, στο Πνευματικό Κέντρο της περιοχής με αγνά τοπικά προϊόντα, χειροποίητα κοσμήματα και κατασκευές.
Τα έσοδα θα διατεθούν όπως πάντα για αρωγή.
Τη Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου στις 7.30 το απόγευμα θα πραγματοποιηθεί επίσης στο Πνευματικό Κέντρο χριστουγεννιάτικη συναυλία της Μικτής Χορωδίας του Επιμελητηρίου Ηρακλείου “Ο Αγιος Δημήτριος”, υπό τη διεύθυνση του Νίκου Αντωνακάκη.
Η είσοδος είναι ελεύθερη.