Σε χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα κινείται το Ηράκλειο, καθώς έως τις 6 Ιανουαρίου, το «Χριστουγεννιάτικο Κάστρο – Ταξίδι στην Χώρα των Ξωτικών», υπόσχεται σε μικρούς και μεγάλους ένα ταξίδι στο...παραμύθι!
Ο Δήμαρχος Ηρακλείου Βασίλης Λαμπρινός φωταγώγησε το βράδυ του Σαββάτου μία συστάδα 5 εντυπωσιακά στολισμένων δέντρων, και ξεκίνησαν οι εορταστικές εκδηλώσεις στην πόλη του Ηρακλείου για τις ημέρες των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς. "Θα εκπλαγείτε με αυτά που θα δείτε", υποσχέθηκε ο κ. Λαμπρινός.
Φέτος, για 3η συνεχόμενη χρονιά, ο Δήμος Ηρακλείου, η ΔΗΚΕΗ, το Ι.Τ.Ε. οι φορείς και οι σύλλογοι της πόλης μέχρι τις 6 Ιανουαρίου 2019 ετοιμάζουν ένα μεγάλο ταξίδι στο παιγνίδι, την χαρά και την δράση στην «καρδιά» της πόλης του Ηρακλείου.