Μια παράσταση βασισμένη σε κείμενα των Federico Garcia Lorca, Fernando Renjifo, Albert Kamy, και των ηθοποιών που την απαρτίζουν. Μια εξομολογητική αποτύπωση εικόνων της καθημερινής ζωής, παρασύροντας μας σ ένα ταξίδι μνήμης, ανασκόπησης που έχει αφετηρία τις αναμνήσεις της παιδικής ηλικίας και τερματικό σταθμό την καθημερινότητα και τα ερωτήματα του σύγχρονου ανθρώπου.
Σκηνοθεσία: Αντώνης Ντουράκης
Μουσικη: Έρη Ζερβάκη
Παίζουν: Χρήστος Συρμακέζης, Γιάννης Λιόκαλος, Αντώνης Ντουράκης, Κατερίνα Βασιλειάδη
Τοιχογραφία: Δάφνη Di Gregorio
Φωτογραφιες: Αννα Χρονάκη