Ψηφιακή έκθεση ζωγραφικής διοργανώνεται σε συνεργασία φορέων στο Μουσείο Ιατρικής Κρήτης, στο πλαίσιο της διεθνούς εβδομάδας κατά του Καρκίνου, 25- 30 Μαΐου 2019.
Τα έργα που φιλοτεχνήθηκαν γι’ αυτό τον σκοπό από 27 καλλιτέχνες από 3 χώρες προβάλλονται στην Ιατρική Σχολή, στο Μουσείο Ιατρικής.
Συνδιοργανωτές:
Μουσείο Ιατρικής, Πανεπιστήμιο Κρήτης και Επιστημονική Εταιρεία Φοιτητών Ιατρικής Ελλάδας, Παράρτημα Κρήτης NovelMeds - Φοιτητικό Επιστημονικό Περιοδικό
Υπό την αιγίδα των The European Cancer Leagues - European Code Against Cancer