Ο Πολιτιστικός Σύλλογος "ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΤΕΧΝΩΝ" συνεχίζοντας φέτος το χειμώνα το εξαιρετικό αφιέρωμα στον Βαλκανικό κινηματογράφο με τίτλο: "Εδώ είναι Βαλκάνια!" θα προβάλλει την Κυριακή, 9 Δεκεμβρίου, σε δύο προβολές (στις 20.00 μ.μ. και στις 22.00 μ.μ.) στην αίθουσα του 2ου ορόφου του Πνευματικού Κέντρου Κρήτης (Ανδρέα Παπανδρέου 70, Χανιά) την ταινία "Θυμάσαι τη Ντόλυ Μπέλ;" / Sjećaš li se Dolly Bell (1981), του πολυβραβευμένου και αγαπημένου στο ελληνικό κοινό Βαλκάνιου σκηνοθέτη Εμίρ Κουστουρίτσα.