Το πασχαλινό παζάρι της "Ηλιαχτίδας" πραγματοποιείται στην πλατεία Ελευθερίας στο Ηράκλειο από τις 23 Μαρτίου έως και τις 7 Απριλίου, καθημερινά από τις 11 το πρωί ως τις 9:30 το βράδυ.
Στο παζάρι, οι ενδιαφερόμενοι, μπορούν να βρουν λαμπάδες για όλες τις ηλικίες, σοκολατένια αυγά, δώρα για τα βαφτιστήρια, βραχιόλια, κολιέ, φλιτζάνες και διακοσμητικά με το λογότυπο της "Ηλιαχτίδας".
"Επιλέγοντας τα προϊόντα μας ενισχύετε οικονομικά και ψυχολογικά τα παιδιά με καρκίνο στην Κρήτη" - επισημαίνουν οι διοργανωτές.