Το νέο βιβλίο του Μιχάλη Τρούλη, «Μυλοπόταμος», το οποίο εξέδωσε ο Σύλλογος Μυλοποταμιτών Ηρακλείου, παρουσιάστηκε, χθες, στον Θεατρικό Σταθμό Ηρακλείου.
Την εκδήλωση οργάνωσεο Σύλλογος Μυλοποταμιτών Ηρακλείου “Ρίζα”, με την υποστήριξη του Οργανισμού Πολιτισμού - Τουρισμού και νέας γενιάς του δήμου Μυλοποτάμου “Ό Αυλοπόταμος’’.
Για το βιβλίομίλησαν: ο Μητροπολίτης Ρεθύμνης και Αυλοποτάμου κ.Ευγένιος, ο καθηγητής του Π.Κ.κ.Γεώργιος Νικολακάκης, ο Δρ Εγκληματολογίας κ. Γεώργιος Παπακωνσταντής, ο Μανούσος Κλάδος, δημοσιογράφος & πρόεδρος του Δ.Σ. Μυλοποτάμου και η Ιωσηφίνα Σαριδάκη, δικηγόρος, πρόεδρος Πολιτιστικού Συλλόγου Σισών.
Στην εκδήλωση συμμετείχε το μουσικοχορευτικό συγκρότημα του Χαράλαμπου Κάββαλου.