Οι Πανεπιστημιακές Εκδόσεις Κρήτης και η Βικελαία Δημοτική Βιβλιοθήκη Ηρακλείου διοργανώνουν την Τρίτη 5 Ιουνίου, στις 8 το βράδυ, στο βιβλιοπωλείο της Βικελαίας (Μέγαρο «Αχτάρικα»), τις παρακάτω παρουσιάσεις βιβλίων:
-"Ήτον πνοή, ίνδαλμα άφάνταστον, όνειρον..." του Αλέξανδρου Παπαδιαμάντη, για το οποίο θα μιλήσει η Καθηγήτρια του Τομέα Βυζαντινής και Νεοελληνικής Φιλολογίας, κ. Αγγέλα Καστρινάκη
-Το "Φθινόπωρο" του Κωνσταντίνου Χατζόπουλου, για το οποίο θα μιλήσει ο αναπληρωτής καθηγητής του Τομέα Βυζαντινής και Νεοελληνικής Φιλολογίας, κ. Δημήτρης Πολυχρονάκης.