"Ιατρική και Τεχνολογία στην Αρχαία Ελλάδα" είναι το θέμα της ομιλίας που θα αναπτύξει ο καθηγητής του ΕΜΠ Θεοδόσης Τάσιος, στο KNOSSOS BEACH, την ερχόμενη Παρασκευή, 13 Ιουλίου, στις 19.00.
Όπως αναφέρει ο αντιδήμαρχος Ηρακλείου Πέτρος Ινιωτάκης:
"Μια ακόμα εξαιρετική πρωτοβουλία του καλού φίλου Γιώργου Λογιάδη , η δυνατότητα που μας δίνει να συναντηθούμε να ακούσουμε και να συνομιλήσουμε με το Λόγιο , καθηγητή , στοχαστή και φιλόσοφο Θεοδόση Τάσιο.
Ο λόγος του είναι πάντα έμπνευση και ένεση αισιοδοξίας που τόσο έχουμε ανάγκη ειδικά σήμερα"...