Την Πέμπτη 30 Αυγούστου θα προβληθεί η ταινία «Ο Ηλίας του 16ου» στο πάρκο Παρθενώνος στον Άγιο Ιωάννη (έναντι αίθουσας Πολιτιστικού Συλλόγου Αγίου Ιωάννη, ώρα 20:30.
"Σας περιμένουμε να περάσουμε παρέα δύο εύθυμες ώρες κάτω από τ’ αστέρια όπως τον παλιό καιρό…στη γειτονιά του Άη Γιάννη" -αναφέρουν στην ανακοίνωσή τους, η Κοινωφελής Επιχείρηση του δήμου Ηρακλείου και ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αγίου Ιωάννη.