Ο Μορφωτικός - Πολιτιστικός Σύλλογος Μικρασιατών Κελλιών του Δήμου Αρχανών Αστερουσίων, διοργανώνει μικρασιατική μουσική βραδιά αύριο, Παρασκευή, 7 Σεπτεμβρίου, στις 9 το βράδυ στην πλατεία του χωριού.
Ο σκοπός της εκδήλωσης, που πραγματοποιείται με τη συνδιοργάνωση της Περιφέρειας Κρήτης, του Δήμου Αρχανών-Αστερουσίων, είναι η διατήρηση της ιστορικής μνήμης, των παραδόσεων, της μουσικής πριν τη Μικρασιατική Καταστροφή.
Η βραδιά περιλαμβάνει μουσικό συγκρότημα με τους:
Τζωρτζίνα Αλεξάκη τραγούδι,
Νίκο Δεληδάκη τραγούδι-λαούτο,
Αντώνη Μποτονάκη πλήκτρατραγούδι,
Γιώργο Κουρούπη βιολί.
Η είσοδος είναι ελεύθερη για το κοινό