Η Δημοτική Κοινοφελής Επιχείρηση του Δήμου Ηρακλείου (ΔΗ.Κ.Ε.Η), ο Σύλλογος Ιδιοκτητών Κέντρων Ξένων Γλωσσών PALSO Νομού Ηρακλείου και ο Σύλλογος Κυπρίων Φοιτητών Ηρακλείου διοργανώνουν την παρουσίαση του βιβλίου της Τέρψας Αγαθοκλέους – Παπακώστα «Αδυσώπητο Μίσος».
Η παρουσίαση θα γίνει στην αίθουσα «ΑΝΔΡΟΓΕΩ» την Κυριακή 2 Απριλίου 2017 και ώρα 11 π.μ.
Το βιβλίο θα παρουσιάσει η συγγραφέας, οι εκπαιδευτικοί και μέλη του Συλλόγου PALSO, κ.κ. Αναστασάκη Μαρία και Αμανατίδου Μόνα, και η ηθοποιός Ειρήνη Κουτσάκη, η οποία θα απαγγείλει ποιήματα και θα συντονίζει την όλη παρουσίαση. Η Μικτή Χορωδία του Δήμου Ηρακλείου θα τραγουδήσει τραγούδια υπό τη διεύθυνση του κ.Γιάννη Κιαγιαδάκη.
Η παρουσίαση του βιβλίου συνοδεύεται από εκδήλωση για την Κύπρο