Το Θεατροδρόμιο ανοίγει τη νέα σεζόν με το πολυβραβευμένο έργο του Juan Carlos Rubio "Αριζόνα" . Ο Τζωρτζ και η Μάργκαρετ,ένα ζευγάρι Αμερικανών πολιτών,από το Γουαϊόμινγκ, φτάνουν στην έρημο της Αριζόνα,στα σύνορα Μεξικού και Η.Π.Α , με σκοπό να πάρουν μέρος σε ένα κρατικό πρόγραμμα, με θέμα την παράνομη μετανάστευση. Η αφόρητη ζέστη,η έλλειψη πληροφόρησης,οι ακραίες απόψεις, συμβάλουν στο να χαθεί ο έλεγχος μεταξύ τους και τα πράγματα να πάρουν άλλη τροπή. Ένα έργο για τα σύνορα μέσα μας. Βασισμένο σε αληθινά γεγονότα.
19-20-21 Οκτωβρίου στο θεατρικό σταθμό Ηρακλείου στις 21:15.
Αριζόνα
Juan Carlos Rubio
Μετάφραση : Μαρία Χατζηεμμανουήλ
Σκηνοθεσία - γενική επιμέλεια: Κατερίνα Ζουρίδη
Φωτογραφία : Χρήστος Μανιώρος
Δημιουργία βίντεο : Μαρία Παπαδάκη
Δημιουργία αφίσας και flyer : stigma the ad studio
Παίζουν :
Δομήνικος Ταβερναράκης
Ιωάννα Σταμούλη