Η εικαστικός – εκπαιδευτικός Βίκυ Καμένου που συμμετέχει στην εικαστική έκθεση με τίτλο «Δαιδάλεια», θα πραγματοποιήσει καλλιτεχνικό εργαστήριο με θέμα την ανθρώπινη μορφή, το Σάββατο 7 Δεκεμβρίου 2019 στην Αίθουσα Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων του Μουσείου.
Διάρκεια : 11.00π.μ. – 13.00μ.μ.
Με έμπνευση από τα μινωικά ειδώλια, τα παιδιά θα δημιουργήσουν γλυπτά, χρησιμοποιώντας απλά υλικά, όπως το σύρμα, οι εφημερίδες, η χαρτοταινία και το αλουμινόχαρτο.
Συνάντηση στα εκδοτήρια του Μουσείου. Η συμμετοχή είναι δωρεάν. Περιορισμένος αριθμός θέσεων. Δηλώσεις συμμετοχής στα τηλέφωνα 2810279000 και 2810279080 (κ. Ειρήνη Νικολακοπούλου).