Αυγουστιάτικα φεγγαρόλογα με τα αγαπημένα φεγγαροτράγουδα του Αντώνη Βασιλάκη, και όχι μόνο, φιλοξενούνται στο πάρκο Κνωσού, κάτω από την πανσέληνο, στις 9.30 το βράδυ. Τη βραδιά οργανώνει ο Πολιτιστικός Σύλλογος Κνωσού.
Στο κάλεσμά του αναφέρει: «Ελάτε να πούμε φεγγαρομαντινάδες και ιστορίες, να τραγουδήσουμε με την κιθάρα, τη λύρα, το φλάουτο, τη φωνή σας, με φεγγαροκέφι για καντάδες στο ολόγεμο φεγγάρι. «Δεν θα μας δει άλλος κανείς, μόνο το φεγγαράκι…».
Είσοδος ελεύθερη.