Κλειστή θα παραμείνει η Δημόσια Κεντρική βιβλιοθήκη Ρεθύμνου από τη Δευτέρα 9 Ιανουαρίου προκειμένου να πραγματοποιηθούν οι εργασίες μεταστέγασής της στο νέο ιδιόκτητο κτήριο της, όπως ανακοινώθηκε από το Εφορευτικό Συμβούλιο της Δ.Κ. Βιβλιοθήκης Ρεθύμνου και τον πρόεδρο κ. Μιχάλη Τρούλη.
Το αναγνωστικό κοινό αναμένεται πως σύντομα θα βρει τη νέα του στέγη στο υπερσύγχρονο κτήριο που βρίσκεται στον Κουμπέ.