Στην ετήσια Γενική Συνέλευση του, προσκαλεί τους Καρναβαλιστές, ο Πολιτιστικός Σύλλογος Τυμπακίου.
Η Συνέλευση θα λάβει χώρα στα γραφεία του Συλλόγου, πίσω από το εργοστασιακό συγκρότημα "Εργοστάσιο Μαμάλου" την Τετάρτη 30 Ιανουαρίου 2019 στις 19:30.
Στην συνέλευση θα συζητηθούν τα πεπραγμένα του Συλλόγου ενώ θα δημιουργηθεί και η Καρναβαλική Επιτροπή για την Καρναβαλική Περίοδο "Απόκριες 2019". Όσες ομάδες έχουν ήδη δημιουργήσει το γκρουπ τους ή το θέμα τους, μπορούν να έλθουν και να δηλώσουν συμμετοχή.