Ο Σύλλογος Αλατσατιανών Ν. Ηρακλείου, διοργανώνει το "γλέντι της πλατείας μας" το Σάββατο 17 Σεπτεμβρίου 2016, (με ώρα έναρξης στις 20:30), στην πλατεία Ν. Αλατσάτων δίπλα στην στέγη του συλλόγου.
Στην ανακοίνωση αναφέρεται :
Σας περιμένουμε όλους εκεί να διασκεδάσουμε να χορέψουμε και να γλεντήσουμε με ρεμπέτικα και Μικρασιάτικα ταξίμια.Η παρουσία σας και η ζωντάνια σας, θα συμβάλει ιδιαίτερα στο να πραγματοποιηθεί και φέτος, ένα ακόμα όμορφο Αλατσατιανό γλέντι!!