Άγιοι Βασίληδες θα ξεχυθούν στις 23 Δεκεμβρίου στο κέντρο του Ηρακλείου, γιορτάζοντας τα Χριστούγεννα και στηρίζοντας το Παιδικό Χωριό SOS Κρήτης.
Όπως είπε στο ΣΚΑΙ Κρήτης 92,1 η πρόεδρος της τοπικής διοικούσας Επιτροπής του Παιδικού Χωριού SOS Κρήτης, Μιράντα Τζοβενή, η εκδήλωση αυτή εκτός από τη στήριξη του Παιδικού Χωριού έχει ως στόχο να δώσει μια νότα χαράς, με το κόστος συμμετοχής να είναι απoλύτως προσιτό, στα 5 ευρώ.
Στον οικίσκο του Παιδικού Χωριού SOS γίνεται η δήλωση συμμετοχής αλλά εξελίσσεται και το παζάρι του Χωριού.