Ανακοίνωση από το δήμο Κισσάμου :
Ο Δήμαρχος Κισσάμου και ο Πρόεδρος της Κοινωφελούς Επιχείρησης Κισσάμου ευχαριστούν θερμά όλους όσοι βοήθησαν για την επιτυχία των Αποκριάτικων Εκδηλώσεων 2018:
Ειδικότερα:
Τις ομάδες και ιδιαίτερα τους αρχηγούς τους που αναλαμβάνουν όλο το βάρος της προετοιμασίας και οργάνωσης της ομάδας τους , τους καρναβαλιστές, τα σχολεία, τους γονείς, τους εκπαιδευτικούς και τους συλλόγους γονέων και κηδεμόνων των οποίων η συμβολή είναι καθοριστική για την διατήρηση αυτού του θεσμού.
Την Καρναβαλική Επιτροπή 2018 και ιδιαίτερα τον Χαλκιαδάκη Μανώλη και Καστανάκη Γεώργιο, τον πρόεδρο της Δημοτικής κοινότητας Κισσάμου Κωνσταντουλάκη Βασίλη , τους υπαλλήλους της Κοινωφελούς Επιχείρησης , Μαρακάκη Βίκυ και Ανδρουλάκη Εμμανουήλ.
Τους Αντιδημάρχους και την πρόεδρο του Δ. Συμβουλίου,
Τον προϊστάμενο και τους υπαλλήλους της καθαριότητας και πρασίνου του Δήμου Κισσάμου .
Το κέντρο Κοινότητας Κισσάμου για την ιδέα του φυλλαδίου για ασφαλής διασκέδαση
και τον κ.Ψαράκη Ζαχαρία για τη σχεδίαση .
Επίσης τους χορηγούς του Κισσαμίτικου Καρναβαλιού που στήριξαν αυτή μας την προσπάθεια , με την ελπίδα ότι θα τους έχουμε αρωγούς στην προσπάθεια μας και τα επόμενα χρόνια.