Η itanosconcept, στο πλαίσιο της φιλαναγωσίας και της δημιουργικής γραφής, αναγγέλλει έναν νέο κύκλο εργαστηρίου για τους μικρούς μας φίλους, από τη συγγραφέα και χημικό Ειρήνη Μαθιουδάκη. Ειδικότερα θα περιλαμβάνει συγγραφή κειμένων, εικονογράφηση και παρουσίαση από τους παραμυθάδες.
Ο νέος κύκλος σεμιναρίων θα ξεκινήσει λίγο μετά το Πάσχα και θα ολοκληρωθεί σε πέντε συναντήσεις κι έπειτα θα γίνει η παρουσίαση του έργου από τα ίδια τα παιδιά.