Την Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου η Μικτή Χορωδία Βυζαντινής και Παραδοσιακής Μουσικής και το Θεατρικό Εργαστήρι Ενήλικων του Δήμου Αρχανών Αστερουσίων παρουσιάζουν μια σπουδή πάνω στο έργο του Διονυσίου Σολωμού «ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΠΟΛΙΟΡΚΗΜΕΝΟΙ» στο Ανοικτό Θέατρο«Πύλη Βηθλεέμ». Η παράσταση αρχίζει στις 21:00 και η γενική είσοδος είναι 5€.
Διδασκαλία - Διεύθυνση χορωδίας: Ρέππα Αργυρώ
Σκηνοθεσία: Μαυροματίδης Πέτρος
Επιμέλεια κειμένων: ΕληώτηΛίλα
Συνοδεύουν οι μουσικοί:
Μπουζούκι: Βασιλάκης Γιώργος
Κιθάρα: Μαυρομανωλάκης Γιώργος
Βιολί: Παπαϊωάννου Γιώργος
Κοντραμπάσο: Παπαδάκης Μανώλης