Έκθεση κολάζ της ψυχολόγου-εικαστικού Τερέζας Βαλαβάνη "Πριγκίπισσα Άννυ" με θέμα την ενδοοικογενειακή βία θα πραγματοποιηθεί στον χώρο του "art pharmacy" της Κυβέλης Σεργίου στην Πλατεία Κορνάρου 27 στο Ηράκλειο.
Την Τετάρτη 19/12 στις 19.00 - 23.00 θα γίνουν τα εγκαίνια της έκθεσης, όπου θα μιλήσουν η ψυχολόγος Φωτεινή Παπαδάτου από "Το Χαμόγελο του Παιδιού" και η Τερέζα Βαλαβάνη σχετικά με το θέμα "Βία και Οικογένεια". Ο εκπαιδευτικός Παναγιώτης Ζιάκας θα διαβάσει αποσπάσματα από το βιβλίο του "Η Κρυστάλλινη Πριγκίπισσα", εκδόσεις Λυκόφως, από τα κείμενα του οποίου εμπνεύστηκε η εικαστικός για να δημιουργήσει τα κολάζ.
Η μουσικός Μαρία Αλεξάκη θα συνοδεύσει την βραδιά παίζοντας φλάουτο.
Η έκθεση θα είναι ανοιχτή έως τις 29/12/2018 σύμφωνα με το ωράριο του φαρμακείου και κατά την διάρκεια της θα συγκεντρώνουμε σε κουμπαρά χρήματα για να στηρίξουμε τις δράσεις του οργανισμού "Το Χαμόγελο του Παιδιού".