Απόψε στις 19.00, στο Γιαλί Τζαμισί, στα Χανιά πραγματοποιούνται τα εγκαίνια της Έκθεσης για τα 190 χρόνια από την ίδρυση της Στρατιωτικής Σχολής Ευελπίδων (ΣΣΕ) και της Στρατιωτικής Μουσικής, η οποία διοργανώνεται στο πλαίσιο των επετειακών εκδηλώσεων για τα 77 χρόνια από τη Μάχη της Κρήτης.
Η δημιουργία και η επιμέλεια της Έκθεσης ανήκουν στη Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων, τη Διεύθυνση Μουσικού του Γενικού Επιτελείου Στρατού, και την 5η Ταξιαρχία Πεζικού (V Μεραρχία Κρητών), και η διοργάνωση γίνεται σε συνεργασία με την Περιφερειακή Ενότητα Χανίων, το Δήμο Χανίων και το Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο Χανίων.
Διάρκεια Έκθεσης: Δευτέρα 14 Μαΐου έως Κυριακή 20 Μαΐου 2018
Ώρες Λειτουργίας: 10.00 – 14.00 & 18.00 – 22.00