Έκθεση φωτογραφίας της Τάνιας Πασχάλη με τίτλο “Transient”, διοργανώνει το Παιδικό Χωριό SOS Κρήτης, στο Opus Wine Bar στη διεύθυνση Καπετάν Χαραλάμπη 3, Ηράκλειο. Τα εγκαίνια θα γίνουν την Παρασκευή 23 Ιουνίου στις 7.30 το απόγευμα, ενώ η έκθεση θα διαρκέσει μέχρι τις 30 του μήνα κατά τις ώρες 17:00 – 22:00.
Τα έσοδα της έκθεσης θα διατεθούν για τις ανάγκες του Παιδικού Χωριού SOS Κρήτης.
Η Τάνια Πασχάλη γεννήθηκε στη Γερμανία.
Οι φωτογραφίες έχουν παρουσιαστεί σε ομαδικές και ατομικές εκθέσεις της. Ζει στην Αθήνα. Η Τάνια Πασχάλη εκθέτει μια σειρά φωτογραφιών με θέμα τα λουλούδια ως συνθήκη μη μονιμότητας.
«Στο “Transient” η φωτογράφος μάς παρουσιάζει έγχρωμα και ασπρόμαυρα «πορτραίτα» λουλουδιών, που μας μιλούν, με τον δικό τους ξεχωριστό τρόπο, για το εφήμερο της ύπαρξης και το αέναο του ταξιδιού μας στον κόσμο…”.