Με δύο πάλι παραστάσεις και φέτος, το Καλλιτεχνικό σχολείο Ηρακλείου στην Αθήνα.
Η μια στο Μεγαρο Μουσικής στη 2η πανελλαδική συνάντηση καλλιτεχνικών σχολείων, με την παράσταση αρχαίας τραγωδίας «Χοηφόρες»(14-5-18) και η δεύτερη στο Μουσικό σχολείο Αθηνών(στην Ακαδημία Πλάτωνος 15-5-18), με το φιλοσοφικό- μαθηματικό θεατρικό έργο του Ι.Κανέλλου, «Ο χαμένος διάλογος του Πλάτωνος».
Το όλο εγχείρημα γίνεται με τη στήριξη της Περιφέρειας Κρήτης,που για πολλοστή φορά, βρίσκεται αρωγός του σχολείου.