Με συνδιοργανωτή την Περιφέρεια Κρήτης- Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου, ο Αμπελούζος έρχεται να ... γλυκάνει, σήμερα το απόγευμα, με γεύσεις παράδοσης στο 3ο Φεστιβάλ Γλυκού.
Η εκδήλωση θα ξεκινήσει στις 6 και, όπως και κάθε χρόνο, ο κόσμος που αναμένεται να την τιμήσει με την παρουσία του είναι πολύς.
Εξάλλου, ποιος μπορεί να αντισταθεί σε ένα ταξίδι γεμάτο γλύκα και γεύσεις όπως αυτό που μας υπόσχονται οι διοργανωτές;
Να σημειωθεί ότι σκοπό της 3ης Γιορτής Γλυκού είναι η προσέλκυση ντόπιων επισκεπτών από την ευρύτερη περιοχή αλλά και ξένων που ενδιαφέρονται να γνωρίσουν την κουλτούρα του τόπου.
Οι επισκέπτες θα έχουν την ευκαιρία να δοκιμάσουν τα τοπικά παραδοσιακά γλυκά, χειροποίητα αναψυκτικά, λικέρ και παραδοσιακή ρακή απευθείας από το καζάνι, που θα προετοιμάσουν οι γυναίκες του χωριού, ο πολιτιστικός σύλλογος, οι συμμετέχοντες σύλλογοι της περιοχής και επαγγελματίες της Μεσσαράς