Αγαπητό Cretalive,
Δεν φτάνει που δεν ανάβουν τα φανάρια στο αεροδρόμιο Ηρακλείου τώρα αρχίζουν και δεν αδειάζουν και τους κάδους απορριμμάτων. Δηλαδή ρεζιλίκι σε όλο του το μεγαλείο!
Το πρώτο πράγμα που αντικρίζουν οι τουρίστες με το που θα κατέβουν από το αεροπλάνο είναι τα αυτοκίνητα που τρέχουν με ιλιγγιώδη ταχύτητα λόγω της απουσίας φαναριών και τους κάδους αποριμμάτων στο πάρκινγκ με τα ενοικιαζόμενα αυτοκίνητα.
Δουλεύω σε εταιρεία ενοικιάσεως αυτοκινήτων και σήμερα το πρωί φόρτωσα ένα πράσινο κάδο στο αυτοκίνητό μου και πήγα και τον άδειασα σε ένα άλλο σε άλλη περιοχή. Δηλαδή έλεος...
Ν.Β.