Αγαπητό Cretalive,
Θα ήθελα να εκφράσω θερμά συγχαρητήρια από καρδιάς στον εξαίρετο Ιατρό Σαλούστρο Εμμανουήλ του Σταυρου , Ογκολόγο - Παθολόγο Β΄ Επιμελητή Βενιζελείου Νοσοκομείου Ηρακλείου , και αγαπητό ανιψιό μου για τη προαγωγή του σε Επίκουρο Καθηγητή μετά από κρίση 15 μελούς συμβουλίου και ομοφώνου αποφάσεως , στην Ιατρική Σχολή Πανεπιστημίου Λάρισας παρά το νεαρό της ηλικίας του χάρις στις συνεχείς κοπιώδεις προσπάθειες του .
Προσωπικά τον ευχαριστώ πολύ για τις προσφερομένες πολύτιμες υπηρεσίες του σε μέλος της οικογένειας μου , απλόχερα και αφιλοκερδώς , χωρίς να λαμβάνει υπόψιν του την στενή συγγενική σχέση που μας συνδέει . Είναι μεγάλη τιμή για την οικογένεια Σαλούστρου και το χωριό καταγωγής του Ανώγεια που έχουν τέτοιο επιστήμονα .
Του εύχομαι ολόψυχα πάνω απ' όλα υγεία επι προσωπικού και στους γονείς του , να τον χαίρονται και να τον καμαρώνουν και πάντα επιτυχίες σε όλους τους τομείς της ζωής του , φθάνοντας επάξια στην Ανωτατη Ιεραρχία της Επιστήμης του .
Με άπειρη εκτίμηση και αγάπη
Η Θεία του
Δαφέρμου Σαλούστρου Αγάπη