Αγαπητό Cretalive,
Περπατώντας από την Χανιώπορτα μέχρι την Παραλία, την Αρχιεπισκόπου Μακαρίου είδα προς μεγάλη μου έκπληξη ότι φθίνοντος του Μαρτίου οι δεκάδες μουριές (μουρνιές τσι λέμε στην Κρήτη) που είναι στην αριστερή πλευρά είναι όλες ακλάδευτες και ορισμένες άρχισαν να βγάζουν τα νέα φύλλα.
Μπήκα στο διαδίκτυο και έμαθα ότι κλαδεύονται μέχρι και τον Φλεβάρη! Υπάρχει κανείς να μας εξηγήσει τι γίνεται;
Φιλικά
Μ. Σ.