Αγαπητό Cretalive,
στην οδό Ηρακλή, στην περιοχή Κορώνη Μαγαρά στο Ηράκλειο, ξέχασαν εδώ και 6 μήνες να φτιάξουν το πεζοδρόμιο. Παρκάρουν ΙΧ και τα παιδιά μας αναγκάζονται να βγαίνουν στη μέση του δρόμου για να τον διασχίσουν. Υπάρχει γραφείο πολεοδομίας; Ελέγχει κάνεις τις περατωμένες πριν από 8 μήνες νεόδμητες πολυκατοικίες; Ποιός φροντίζει για τον Ηρακλειώτη πολίτη;
Από πού θα περάσουν οι πεζοί; θα πετάξουν;
Γ.Φ.
![πεζοδρομιο](/sites/default/files/inline-images/irakli-pezodromio.jpg)