Αγαπητό Cretalive,
Από την Τρίτη το βράδυ που έπεσαν από μεγάλο ύψος σοβάδες στο παγκάκι, οι μαθητές δεν αισθάνονται καμία ασφάλεια στο χώρο του σχολείου. Ο Δήμος πέρα από μια πρόχειρη εξέταση του χώρου και έναν αποκλεισμό 4 αιθουσών και τμήματος της αυλής δεν έχει ανταποκριθεί επαρκώς.
Που θα κάνουν τα παιδιά της Β' λυκείου μάθημα; Που τα παιδιά της ένταξης; Που θα γίνονται τα εργαστήρια; Πότε θα κυκλοφορούμε στο χώρο του σχολείου πάλι χωρίς φόβο; Το σχολείο τελεί υπό κατάληψη μέχρι να έχουμε μια αξιόπιστη απάντηση στα παραπάνω ερωτήματα.
Το 15μελες του 10ου λυκείου