Αγαπητό Cretalive,
Έχω ενημερώσει εγγράφως την υπηρεσία του Δήμου Ηρακλείου για τα συσσωρευμένα ξερά κλαδιά στην οδό Μαλικούτη, απέναντι από το ξενοδοχείο Ατλαντίς. Επικοινώνησαν μαζί μου και μου είπαν οτι δεν ειναι δικό τους θέμα αλλά της υπηρεσίας αρχαιοτήτων γιατι είναι στο βυζαντινό τείχος συσσωρευμένα τα ξερά κλαδιά.
Γιατί δε συντονίζεστε ως υπηρεσίες ωστε να αποφευχθεί μια πυρκαγιά στο κέντρο της πόλης;
Αυτά συνέβησαν πέρυσι και ακόμα τα κλαδιά είναι εκεί.
- τι να κάνω ως πολίτης;
Ποιος έχει την ευθύνη;
Μ.Α.