Αγαπητό, Cretalive,
Καθημερινά τα καΐκια βγαίνουν στο πέλαγος για ψάρεμα και τα ξημερώματα αδειάζουν τα ψάρια στην ιχθυόσκαλα της Ιεράπετρα. Από εκεί σε χρόνο μηδέν , έρχονται στους πάγκους του Ηρακλείου.
Μία ξεχωριστή μέρα όμως ήταν για τον ψαρά Αντώνη Κ . που κατάφερε να πιάσει ξιφίες και βάτους όπως απεικονίζονται στο καΐκι αλλά και μέσα στο φορτηγό που τους στοίβαξαν για την μεταφορά τους .
Και έτσι… απολαμβάνουμε !
Χριστός Ανέστη !
Μηνάς Ρασούλης