Αγαπητό Cretalive,
Τα άγια πάθη ... των μόνιμων κατοίκων, περαστικών και τουριστών της Αγίας Πελαγίας συνεχίζονται ! Μιλάμε για τον κόμβο της Αγίας Πελαγίας που δυστυχώς τα χρονοδιαγράμματα υλοποίησης του έργου παραμένουν ακόμα στα χαρτιά ... !
Τι θα πείτε στον κόσμο σήμερα κυριοι κύριοι της Περιφέρειας, του Δήμου Μαλεβιζίου του ΒΟΑΚ κλπ
Η νέα τουριστική περίοδος έχει ήδη ξεκινήσει και σε λίγο θα μετράμε ξανά νέα θύματα ...
Ο παρακάτω σχολιασμός μου έγινε την 21/08/2017 και διαπιστώνει την αλήθεια των ... προφητειών μου ...
Αγία Πελαγία ... παντός καιρού !
Αγαπητοί φίλοι σημειώστε την εξαγγελία του NEOΥ χρονοδιαγράμματος, για τον κόμβο της Αγίας Πελαγίας, από τον Γενικό Γραμματέα Υποδομών κ.Δέδε σήμερα 21/08/2017 στο Δημαρχείο Μαλεβιζίου :
- Σεπτ΄17 έγκριση του Τεχνικού Δελτίου
- Δεκ΄17 Δημοπράτηση έργου
- Τα λεφτά υπάρχουν απο το πρόγραμμα οδικής βοήθειας του ΕΣΠΑ.
Μπορεί αυτή η εξαγγελία να ικανοποίησε τον Δήμαρχο...αλλά εγω περιμένω την έναρξη των εργασιών...τα ίδια έχουν ειπωθεί αρκετές φορές...Αυτά που γράψατε ,αγαπητοί φίλοι στο σημειωματάριο σας , θέλω να τα διαβάσετε τον Μάιο του 2018..όταν θα ξεκινά η νέα τουριστική περίοδος..!!!
Κοντός ψαλμός...αλληλούια..!!!