Σε άκρως γιορτινό κλίμα, μοιράστηκε με τους διαδικτυακούς της φίλους φωτογραφίες από το εσωτερικό του εντυπωσιακά στολισμένου σπιτιού της που με μεράκι διακόσμησε η ίδια έχοντας στο πλευρό της τον σύντροφό της, Μάκη Παντζόπουλο και τα παιδιά της.
Είναι μια από τις σπάνιες φορές που η Ελένη Μενεγάκη θέλησε να μοιραστεί δημόσια τόσο ιδιωτικές της στιγμές και οι διαδικτυακοί της φίλοι κατέκλυσαν τον λογαριασμό της από σχόλια και ευχές. Η παρουσιάστρια έκανε την αρχή δημοσιεύοντας φωτογραφία με τα παιδιά της μπροστά από το χριστουγεννιάτικο δέντρο γράφοντας: «Την ημέρα που λατρεύουν όλα τα παιδιά. Το σπίτι μας γιορτάζει».
Λίγο μετά οι κόρες της Βαλέρια και Λάουρα πόζαραν για την μαμά τους αγκαλιασμένες. Η παρουσιάστρια συνόδευσε την φωτογραφία με λεζάντα: «Τα κορίτσι μου… Απολαύστε την κάθε ημέρα. Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα…».
Λίγο μετά, ένα από τα πιο αγαπημένα ζευγάρια του ελληνικού σταρ σύστεμ, Ελένη Μενεγάκη και Μάκης Παντζόπουλος πόζαραν μαζί και η φωτογραφία αναρτήθηκε με μια ευχή: «Αγάπη για όλο τον κόσμο».
Το σπίτι της Ελένης Μενεγάκη μύρισε Χριστούγεννα και η παρουσιάστρια δείχνει να βιώνει μια από τις πιο ευτυχισμένες περιόδους της ζωής της. Τα παιδιά της μεγαλώνουν και εκείνη τα καμαρώνει πλημμυρισμένη από συναισθήματα αγάπης. Ο Μάκης Παντζόπουλος δεν λείπει στιγμή από το πλευρό της και οι δυο τους θα περάσουν τις φετινές γιορτές με τα παιδιά, τα αγαπημένα τους πρόσωπα και χαμόγελα.