Με χαρακτηριστική άνεση όπως ακριβώς και στην προηγούμενη φάση του παιχνιδιού η εκπληκτική ερμηνεύτρια από τα Χανιά Κασσιανή Λειψάκη κατάφερε να περάσει στα live του Voice !
Η Κασσιανή ερμήνευσε το τραγούδι Someone like you της Adele και κατάφερε να ξεσηκώσει κοινό και κριτές ! Ήταν χαρακτηριστική η αντίδραση του Σάκη Ρουβά που ανέφερε ότι μετάνοιωσε που δεν την διεκδίκησε για να την πάρει στην ομάδα του, ενώ η Έλενα Παπαρίζου ανέφερε ότι η Κασσιανή είναι από εκείνους τους διαγωνιζόμενους που πρέπει να φτάσουν στον τελικό !