Η εμφάνιση του Δημήτρη Ουγγαρέζου πριν από μερικές ημέρες στο πλατό της "Ελένης" και στην απέναντι πολυθρόνα της Μενεγάκη, προκάλεσε σούσουρο στα τηλεοπτικά πηγαδάκια. Οι φήμες ήθελαν την καλή τους χημεία στον αέρα να φέρνει πιο κοντά τους δύο παρουσιαστές και την Ελένη Μενεγάκη να σκέφτεται σοβαρά να εντάξει τον Δημήτρη Ουγγαρέζο στην ομάδα της. Τι ισχύει τελικά; Την απάντηση δίνει ο ίδιος ο παρουσιαστής.
"Πέρασα πραγματικά καλά στην Ελένη. Υποθετικά δεν θα ήθελα να μιλήσω. Αυτή τη στιγμή αυτό που ισχύει είναι ότι έχω συμβόλαιο με τον ΑΝΤ1" σημείωσε και πρόσθεσε πως έχει δέσμευση με τον σταθμό για 2 +1 χρόνια.