Την Κυριακή στις 3 Μαρτίου στις 20.00 ξεκινά το συναρπαστικό ταξίδι μας στην Ελλάδα με τη Δέσποινα Βανδή. Πρώτος σταθμός τα Ιωάννινα με μια στάση στο Μέτσοβο.
Συνοδοιπόρος της Δέσποινας στη νέα εκπομπή του Open TV «My Greece», ο chef Βαγγέλης Δρίσκας. Μαζί θα συναντήσουν ανθρώπους του τόπου, θα μιλήσουν για την ιστορία του, θα δοκιμάσουν τις μοναδικές γεύσεις της περιοχής των Ιωαννίνων, θα βρεθούν στο δρόμο του τσίπουρου και θα καταλήξουν στις πηγές του Λούρου. Θα επισκεφτούν το νησί της Παμβώτιδας που ξεχωρίζει όχι μόνο για την ιστορία του, αλλά και γιατί είναι το μοναδικό νησί σε λίμνη που κατοικείται σε ολόκληρη την Ευρώπη.