Χιλιάδες αγόρια και κορίτσια από όλη τη χώρα, την Κύπρο και από οπουδήποτε στον κόσμο χτυπάει η καρδιά του ελληνισμού είναι έτοιμα να ενθουσιάσουν με τις φωνές τους, να συγκινήσουν και να κάνουν την Ελεωνόρα Ζουγανέλη, τον Πάνο Μουζουράκη, την Έλενα Παπαρίζου και τον Σάκη Ρουβά, να γυρίσουν την καρέκλα τους και να φωνάξουν «Σε θέλω!».
Στην εκπομπή της Κυριακής, η Έλενα Παπαρίζου κάμφθηκε από τις προτροπές του Σάκη Ρουβά και προκειμένου να διεκδικήσει μία παίκτρια χόρεψε στο πλατό τσιφτετέλι...