Η γνωστή ηθοποιός, μεταξύ άλλων, μίλησε για τη δικαστική διαμάχη με τον πρώην σύντροφό της, τις δύσκολες στιγμές που έζησε, αλλά και πόσο αυτή η κατάσταση την πήγε πίσω επαγγελματικά.
«Το τελευταίο δικαστήριο έγινε τον Ιούλιο του 2018. Επέλεξα τη δικαστική οδό γιατί πιστεύω στην ελληνική δικαιοσύνη. Έγιναν πέρυσι δύο δικαστήρια. Στο δεύτερο ζήτησε ο κατηγορούμενος, προκειμένου να αποφύγει τη φυλακή, προφορικά την επιείκεια των δικαστών λέγοντας ταυτόχρονα ότι θα μου επιστρέψει κάποια χρήματα», είπε αρχικά η ηθοποιός αναφερόμενη στον πρώην σύντροφό της, ο οποίος καταχράστηκε ένα μεγάλο ποσό που του εμπιστεύτηκε.
Άβα Γαλανοπούλου: «Με πήγε πίσω όλο αυτό»
Στη συνέχεια, η Άβα Γαλανοπούλο ανέφερε ότι έχει εμπιστοσύνη και θεωρεί ότι στο τέλος θα πάνε όλα καλά και θα δικαιωθεί. «Βγήκε η απόφαση και έκανε έφεση βέβαια, ακόμα περιμένουμε, δεν έχουμε καμία εξέλιξη. Ταυτόχρονα μαθαίνω από τα social media ότι η οικογένεια του κατηγορούμενου περνάει μια πάρα πολύ άνετη και ωραία ζωή. Όμως επειδή ο δικηγόρος μου δεν μου επιτρέπει να μιλήσω περαιτέρω, επειδή έχουμε δρόμο μπροστά μας, θέλω να το κλείσουμε εδώ. Και θέλω να πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά».