Γεγονός είναι τα εξώφυλλα των δύο νικητριών του Greece’s Next Top Model, Άννας-Μαρίας Ηλιάδου και Κάτιας Ταραμπάνκο.
Τα δύο λαμπερά μποντέλα που ξεχώρισαν με την παρουσία τους στο ριάλιτι μόδας, φωτογραφήθηκαν για το περιοδικό Madame Figaro, το οποίο ήταν και ένα από τα μεγάλα έπαθλα του παιχνιδιού.
Τα δύο κορίτσια πόζαραν στον φακό του Θανάση Κρίκη, πραγματοποιώντας έτσι την πρώτη τους επαγγελματική φωτογράφηση ως μοντέλα, φορώντας τις hot τάσεις της Άνοιξης.