Το τραγούδι «Θάλασσες» που ερμήνευσε μοναδικά ο αξέχαστος Δημήτρης Μητροπάνος, ερμήνευσε ο Μίλτος Ιωαννίδης στη σκηνή του «The Voice». Η Έλενα Παπαρίζου και ο Κωστής Μαραβέγιας γύρισαν τις καρέκλες τους και διεκδίκησαν τον διαγωνιζόμενο από τη Θεσσαλονίκη.
«Πες μου ποια είναι η σχέση σου με τη μουσική;», τον ρώτησε η Έλενα Παπαρίζου. «Τραγουδάω επαγγελματικά 15 χρόνια...Και ασχολούμαι με τη σύνθεση. Έχω γράψει και για σένα. Στον τελευταίο σου δίσκο!», της είπε.
Η ποπ τραγουδίστρια ενθουσιάστηκε και τον πλησίασε για τον αγκαλιάσει.