Η booker-manager μοντέλων έγινε γνωστή στο ευρύτερο κοινό μέσα από την συμμετοχή της στο GNTM ενώ πλέον έχει τον ρόλο του κριτή στο «My Style Rocks».
Στην συνέντευξη που παραχώρησε στην εκπομπή «Dot» η Έλενα Χριστοπούλου αποκάλυψε μεταξύ άλλων πως πάντα στο κομοδίνο της έχει τα χάπια της για τον θυροειδή, πως λατρεύει να κάνει δουλειές στο σπίτι «Μόνο δεν σιδερώνω, αλλά όλα τα άλλα τα κάνω καλύτερα από τον καθένα» και πρόσθεσε: «Φυσικά και μαγειρεύω. Φακές, φασολάδα, σπεσιαλιτέ μου είναι τα όσπρια, τα λατρεύω».