Κεντρικό πρόσωπο διαφημιστικής καμπάνιας για την προβολή και προώθηση του κρητικού κρασιού έγινε η κόρη του Γιώργου και της Άντας Παπανδρέου, Μαργαρίτα. Η κόρη του πρώην πρωθυπουργού επιλέχθηκε από την εταιρεία Wine Walkers Crete.
Η Μαργαρίτα έχει σπουδάσει Μοριακή Βιολογία στο Imperial College και έχει κάνει το διδακτορικό της στο Ίδρυμα Τεχνολογίας και Έρευνας του Πανεπιστημίου Κρήτης, ενώ τα τελευταία χρόνια ζει στο νησί.