Η επιστολή
Κυρία Υπουργέ,
Μετά τους εντατικούς ελέγχους, των δύο Ειδικών Επιθεωρητών του Σώματος Επιθεωρητών Εργασίας από την Αθήνα, με τη συμμετοχή του Κέντρου μας, διαπιστώθηκαν τόσες πολλές παραβάσεις που η Επιθεώρηση Εργασίας Ρεθύμνου , δεν μπορεί να καλύψει με ελέγχους, λόγω έλλειψης προσωπικού.
Γι' αυτό ζητάμε την άμεση στελέχωση της Επιθεώρησης Εργασίας Ρεθύμνου, με το αναγκαίο προσωπικό, για καθημερινούς ελέγχους στους χώρους δουλειάς, για την πάταξη της εισφοροδιαφυγής και την αντιμετώπιση της μαύρης εργασίας.