Η εκπομπή «Αλήθειες με την Ζήνα» ταξίδεψε έως τα Ανώγεια της Κρήτης για μια συνέντευξη με τον ... Παπαφλέσσα των Ανωγείων, όπως χαρακτήρισε η Ζήνα Κουτσελίνη τον παπά Ανδρέα Κεφαλογιάννη. Ο ίδιος ξεδίπλωσε τη ζωή του και μοιράστηκε αλήθειες που θα συζητηθούν.
Η Ζήνα Κουτσελίνη έκανε ένα οδοιπορικό στο χωριό, συνομίλησε με ιδιοκτήτες καφενείων και κατοίκους της περιοχής, ενώ η περιήγηση ολοκληρώθηκε με ένα αυθεντικό Ανωγειανό γλέντι, σε παραδοσιακή ταβέρνα του χωριού, με το συγκρότημα του Ανωγειανού λυράρη Αχιλλέα Δραμουντάνη.